[Głosów: 0   Average: 0/5]

W rozpoczęciu biegania najtrudniejsze jest – samo rozpoczęcie. Nie planuj, że od najbliższego poniedziałku pójdziesz biegać, albo że pójdziesz biegać jak znajdziesz towarzysza. Idź dzisiaj, idź teraz. Niesamowicie pomocne jest wsparcie w postaci przyjaciela, koleżanki, grupy biegaczy. Zachęcaj znajomych – komu szkodzi chociaż spróbować? Może masz psiaka, który całymi dniami nudzi się w domu i ma za dużo energii, którą będzie można wyładować na parkowych ścieżkach? W Polsce coraz popularniejsze jest bieganie z czworonogami, tzw. dogtrekking i organizowanie biegów canicross.

Jeśli okaże się, że w Twoim najbliższym otoczeniu nie znasz nikogo biegającego a wyjdziesz pobiegać, to może się okazać, że sam zaczniesz nowy trend. Powstaje coraz więcej kubów biegowych, stowarzyszeń, które organizują spotkania biegowe w miastach, ośrodkach sportowych, ośrodkach turystycznych, zachęcają do udziału najczęściej w cotygodniowych spotkaniach dla początkujących biegaczy oraz tych zaawansowanych. Ponadto w internecie jest kilka portali społecznościowych dla biegaczy, na których prowadzą swoje dzienniki biegowe, wyznaczają trasy na których biegają – to również sposób na znalezienie osób o podobnych zainteresowaniach w swoim rejonie i partnera do biegania.

Nigdy się nie zniechęcaj, są dni lepsze i gorsze, cokolwiek by się nie działo i tak jesteś lepszy od milionów tych, którzy siedzą w domu przed telewizorem. Bieganie wiele może Ci dać. Pewnie dla wielu początkujących pierwszym celem jest zrzucenie kilogramów i nabranie kondycji, pozbycie się zadyszki i zmęczenia przy wchodzeniu na trzecie piętro. Ile razy miałeś na myśli zmianę stylu życia? Dzięki bieganiu uczymy się „siebie”, poznajemy swoje możliwości, swój charakter, uczy systematyczności, zwraca uwagę na to co ważne i ważniejsze. Wzrasta wiara we własne możliwości, akceptacja siebie. Niesamowity jest etap kiedy znajomi dzwonią do Ciebie – nie z pytaniem „idziesz na piwo?” tylko z pytaniem „idziemy pobiegać?”. To zmiana stylu życia, która przynosi wiele korzyści w Twoim życiu.

Pamiętaj! Bieganie uzależnia – dzięki endorfinom, spróbuj a się przekonasz.

About Rafał Czaja
49 lat Rafał Czaja pracuje jakoRatownik Medyczny: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny w Łodzi Wiedza i doświadczenie zawodowe zdobyte Katowice

Miejsce dla Ciebie

49 lat Rafał Czaja pracuje jakoRatownik Medyczny: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny w Łodzi Wiedza i doświadczenie zawodowe zdobyte Katowice

Miejsce dla Ciebie

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *