Skip to content

Sposób na słabe i rozdwajające się paznokcie

Written by

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Nie każda z nas poszczycić może się ładnie prezentującymi się dłońmi, bowiem przeszkodą w tym są brzydko wyglądające paznokcie. Kiedy są słabe i rozdwajają się, trudno osiągnąć zadowalający efekt. Można jednak wzmocnić je stosując się do kilku cennych zasad.

W czym tkwią przyczyny słabych paznokci

Zwalczając każdy problem należałoby przyjrzeć się temu, co go wywołuje. Dzięki temu jesteśmy w staniu skutecznie poradzić sobie z jego usunięciem.
Paznokcie składają się z warstw keratyny. Zaburzenia na ich powierzchni związane mogą być z zaburzeniami zdrowotnymi, ingerencją szkodzących im substancji czy błędnie przeprowadzonymi czynności pielęgnacyjnych.
Zła kondycja paznokci dotyka często te z nas, których dłonie codziennie mają kontakt z wodą i detergentami, a więc obce są im takie urządzenia jak zmywarka czy mop. Wiele z nas nie używa w czasie domowych prac rękawiczek, które pozwalają zabezpieczyć dłonie przed niekorzystnym wpływem środków czyszczących.
Osłabione paznokcie mogą być także skutkiem przeprowadzania niewłaściwej pielęgnacji i paznokci, w tym sięganie po nieodpowiednie pilniczki i złe piłowanie płytki, stosowanie preparatów zawierających szkodliwe substancje, na przykład aceton.
O słabej płytce świadczyć może także niedobór witamin i minerałów, a zatem nieodpowiednio zbilansowana dieta.

Co na rozdwajające się paznokcie?

Rozdwajająca się płytka nie musi oznaczać niedoboru witamin. Przyczyna może tkwić w niewłaściwej pielęgnacji. Warto zatem zwrócić uwagę na przebieg piłowania. Błędne jest sięganie po pilniczki metalowe, te w ogóle nie powinny znaleźć się w naszym posiadaniu, zatem jeśli takowe mamy, wyrzućmy je jak najszybciej do kosza. Podczas piłowania należy pamiętać także o tym, by płytkę piłować w jednym kierunku. Wykonywanie tej czynności w dwóch kierunkach sprawia, że płytka staje się poszarpana, czego następstwem jest jej rozdwajanie się.
Jeśli jednak do piłowania wybierane są pilniczki szklane lub papierowe a piłowanie odbywa się w jednym kierunku problem tkwić może w niedoborze witamin i minerałów, może być także wynikiem stresu. Warto wzbogacić swoją dietę w nietłusty nabiał, owoce i warzywa, ograniczyć z kolei potrawy ostre i słodycze.Polecane są także produkty zawierające w swoim składzie żelatynę pochodzenia zwierzęcego, która zawiera kolagen będący budulcem płytki.

Kosmetyki do pielęgnacji paznokci

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które zawierają w sobie składniki wzmacniające płytkę. W przypadku słabej warto zrezygnować z tradycyjnych lakierów na rzecz preparatów wzmacniających. Często mają one postać bezbarwnych olejków i lakierów, które nie tylko wzmacniają płytkę, ale nadają paznokciom delikatnego blasku działając na zasadzie delikatnych lakierów. W ich składzie znajdują się cenne witaminy (A, E, F) a także keratyna, sole wapnia, pantenol, a zatem składniki odżywiające i wzmacniające paznokcie.

Polecane produkty:

  • Sally Hansen Odżywka mająca postać bezbarwnego lakieru,
  • Ziaja kokosowa Maska do rąk i paznokci, uelastycznia i rozjaśnia skórę dłoni, wzmacnia płytkę paznokci, zmniejsza tendencję do ich rozdwajania się i łamania,
  • Inglot Odżywka do paznokci z jedwabiem, w postaci lakieru w delikatnym kolorze.

Raz na 3-4 dni warto zafundować swoim dłoniom leczniczą kąpiel z wykorzystaniem oliwy z oliwek, miodu i cytryny (oliwę należy delikatnie podgrzać) lub parafiny, którą nabyć można w aptece. Można także kilka razy dziennie smarować płytkę olejkiem rycynowym.

Suplementy diety wzmacniające paznokcie

Wiele suplementów diety wzmacniających płytkę paznokci działa kompleksowo, korzystnie wpływając na stan włosów i skóry, które potrzebują dokładnie takich samych witamin i minerałów, jak paznokcie.
Suplementy diety wzmacniające paznokcie zawierać powinny wyciąg ze skrzypu polnego będącego źródłem krzemu oraz witamin A, H, PP i witaminy z grupy B.
Suplementy diety zawierające wyciąg ze skrzypu polnego: Belissa, Skrzypovit, Venisea, Skrzyp Activ.
Wzmacniająco na płytkę paznokci działają wszelkie suplementy diety wzbogacone o witaminy A, H, PP, witaminy z grupy B, kwas foliowy, aminokwasy i minerały: wapń, żelazo, krzem, fosfor.
Znajdziemy je w takich preparatach jak: Capivit piękne paznokcie z biotyną, Solgar Formuła – włosy, skóra, paznokcie, Prolady – włosy, skóra, paznokcie.

Dłonie są naszą wizytówką. Warto pamiętać o częstym stosowaniu kremu do rąk i paznokci, które zmiękczają skórę, likwidują uczucie szorstkości, jednocześnie wzmacniając płytkę czyniąc ją mocniejszą i zdrowszą.

Next article

White Express System – sposób na bielsze zęby o 5 tonów w 2 tygodnie!

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *