Zdrowie i Ty

Skutki działania Chlamydii

Pacjent zarażony chlamydią musi uważać nie tylko na stan narządów płciowych. Wśród skutków działania tej bakterii wyróżnia się boleści i zapalenia stawowe oraz wszelkie zmiany w układzie nerwowym. Również obecne mogą być takie symptomy jak nagłe obniżenie odporności, choroby naczyniowe, astma czy alergie.

Okoliczności sprzyjające rozprzestrzenianiu się choroby to zapalenie około wątrobowe, które odczuwać możemy w postaci boleści brzucha. Łatwo jest pomylić ów stan z zapaleniem pęcherzyka żółciowego czy trzustki. Na dzień dzisiejszy schorzenia dotyczące bakterii chlamydii rozpoznać można u kobiet, które mają problem z zajściem w ciążę lub z jej donoszeniem do szczęśliwego końca. Ze względu na to, że wirus chlamydia trachomatis lubi się przemieszczać, istnieje możliwość zajęcia przez niego większej powierzchni stanami zapalnymi. Sytuacja ta dotyczy miejsce wokół narządów płciowych. Dodatkowo stany zapalne lub irygacje z pochwy po odbytym stosunku sprzyjająco działają na przemieszczanie lub przenoszenie się zakażenia z dolnego na górne odcinki narządów rodnych.

Wskutek zarażenia chlamydią możemy spodziewać się powracających i przewlekłych stanów zapalnych narządów rozrodczych, a te wywoływać mogą zrosty. W niektórych wypadkach pojawiać się mogą nawet ropnie, czy też szereg innych zmian skórnych. To wszystko doprowadzić może do niepłodności, ciąży pozamacicznej, a nawet w przyszłości pozbawić nas szansy nawet na zapłodnienie in vitro.

U kobiet w ciąży zakażenia chlamydią stanowią zdecydowanie większe zagrożenie. Skutkiem zachorowania kobiety ciężarnej może być przedwczesny poród, pęknięcie pęcherza płodowego jak i hypotrofia płodu. Ponadto jest duża szansa, że dziecko odziedziczy to przykre schorzenie po matce, bowiem aż w 80% przypadków bakteria przedostaje się do ciała noworodka przez kontakt z kanałem szyjki macicy matki.

Lekarze odnotowali także zakażenia noworodka w momencie kiedy dziecko nie miało kontaktu z drogami rodnymi, bo urodziło się metodą cesarskiego cięcia. Pomimo to i tak zostało zakażone z uwagi na to, że miało kontakt z wodami płodowymi. Noworodek dotknięty chlamydiozą zazwyczaj cierpi na zapalenie gałki ocznej, spojówek lub zapalenie płuc. Dziecko przychodzi na świat z o wiele niższą masą ciała niż przeciętna norma. Zakażona kobieta w czasie połogu musi uporać się z powikłaniami, do których należą zapalenie błony śluzowej macicy.

W przypadku zaniedbania, nieleczona chlamydia doprowadzić nas może nawet do chorób nowotworowych.You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *