[Głosów: 0   Average: 0/5]

Plastry antykoncepcyjne posiadają zarówno szereg zalet, jak i wad. Plastry należą do jednoskładnikowych środków antykoncepcyjnych i wydzielają do wnętrza organizmu odpowiednie dawki środka.

Zalety plastrów

Na poczet zalet możemy zaliczyć fakt, że plaster przyklejamy co 7 dni, zatem nie musimy codziennie pamiętać o przyjęciu środka antykoncepcyjnego, tak jak ma się to w przypadku pigułek. Poza tym jest to metoda bardzo wygodna w użyciu i nie ma związku z aktywnością seksualną. Plaster jest odporny na problemy pokarmowe: biegunki, wymioty, zaburzenia wchłaniania. Charakteryzuje się też wysoką odwracalnością efektu antykoncepcyjnego – już od kolejnego cyklu. Ponadto plastry minimalizują krwawienie miesiączkowe oraz nieprzyjemny dyskomfort związany z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Zmniejszają ryzyko zajścia w ciążę pozamaciczną oraz możliwość wystąpienia torbieli jajników. Chronią także przed rakiem jajnika i błony śluzowej macicy oraz piersi. W przypadku używania plastrów antykoncepcyjnych zmniejsza się też ryzyko wystąpienia zapalenia miednicy mniejszej. Dodatkowo plastry pozwalają na wzrost regularności cykli.

Wady plastrów

Plastry antykoncepcyjne niestety mogą się dość łatwo odkleić. Poza tym przekierowują do organizmu większą dawkę hormonów niż tabletki. Nie chronią przed zapadaniem na choroby weneryczne i inne przenoszone drogą płciową, a także powodują różnorakie skutki uboczne oraz działania niepożądane. W dodatku ich skuteczność obniża się w przypadku przyjmowania niektórych leków.

About Grażyna Górska
55 lat Grażyna Górska znajomość wykonywanego zawoduHigienistka Dentystyczna: Wykształcenie zdobyte: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Praca dla lokalnej społeczności w mieście Szczecin

Miejsce dla Ciebie

55 lat Grażyna Górska znajomość wykonywanego zawoduHigienistka Dentystyczna: Wykształcenie zdobyte: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Praca dla lokalnej społeczności w mieście Szczecin

Miejsce dla Ciebie

Recommended Posts

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *