Skip to content

Objawy anginy

Written by

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Angina jest wywoływaną przez paciorkowce chorobą przenoszoną drogą kropelkową. Terminem „angina” określa się najczęściej ostre zapalenie migdałków podniebiennych oraz błony śluzowej gardła. Najczęstszą przyczyną zarażeń jest kontakt z osobą chorą, chociaż duży udział może mieć nieodpowiedni ubiór, ogólne zmęczenie organizmu, osłabienie odporności, wystawienie organizmu na działanie zmiennych temperatur czy mocnego wychłodzenia.

PRZYCZYNY

Za anginę odpowiadają paciorkowce, bakterie wywołujące m.in. zapalenia gardła i opon mózgowych. Chociaż wiele z gatunków paciorkowców jest niegroźnych, co więcej – wchodzą w skład naturalnej flory bakteryjnej organizmu, większość znanych nam bakterii z tej rodziny wywołuje poważne, ciężkie choroby. Najniebezpieczniejsze są w dużych skupiskach ludzkich, w których z łatwością mogą przenosić się między organizmami.

ROZPOZNANIE

W przypadku anginy rozpoznanie nie jest nazbyt złożone – wystarczy sprawdzić stan migdałków, by określić, czy doszło do infekcji, czy też istnieje inny powód choroby. Wtedy można określić, jak leczyć chorobę.

OBJAWY

zmiany miejscowe na migdałkach

trudności z przełykaniem i oddychaniem

pojawiające się w gardle naloty śluzowo-ropne

wysoka gorączka

bóle kości i stawów

poczucie ogólnego rozbicia

u małych dzieci wymioty

Previous article

Olejek Hairmastic - skuteczny na łysienie

Next article

Feat2Fit - opinie, cena, gdzie kupić, oryginalne, apteka

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Font Resize