Skip to content

Krótkie włosy też są sexi

Written by

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Mylne jest przekonanie, że kanonem kobiecego piękna są długie włosy. Choć zazwyczaj spotykamy piękne modelki z długimi lśniącymi włosami, nie jest prawdą, że kobiety mające krótkie fryzury są mniej atrakcyjne.

Prawda jest jednak taka, ze krótkie włosy nie każdej kobiecie pasują. Zależy od tego kształt twarzy, jej rysy, a nawet postura ciała. Kobietom otyłym lub z widoczną nadwagą krótka fryzura optycznie zmniejsza głowę, automatycznie powiększając resztę ciała. Z kolei źle dobrana krótka fryzura może bardzo postarzać kobietę.

Nie jest problemem skrócenie włosów, problem pojawia się w momencie, kiedy zupełnie nie jesteśmy zadowolone ze swojego wyglądu, a odrastanie włosów zajmie od kilku do kilkunastu miesięcy, niekiedy nawet lat, ponieważ miesięcznie przeciętnie włosy rosną ok. 12 mm, a więc rocznie jest to około 14-15 cm. Dlatego też przed podjęciem decyzji o skróceniu włosów najlepiej skonsultować się z zaufanym fryzjerem lub stylistą, który udzieli nam obiektywnych wskazówek i wskaże fryzury, które pasowałyby do naszej twarzy. Możemy także wskazać fryzjerowi interesujące nas fryzury i dowiedzieć się czy będą one odpowiednia dla nas.

Należy mieć także na uwadze, że decydując się na krótkie włosy zmuszone będziemy do codziennego modelowania, co w przypadku długich włosów nie jest konieczne, ponieważ zawsze włosy można spiąć w kok lub związać w kucyka. Krótkie włosy są zawsze miłą i odważną odmianą po warkoczach, lokach czy kucykach, dodatkową korzyścią jest również fakt, że nie trzeba stale nosić tej samej fryzury, można nieustannie zmieniać uczesanie, jednak, by fryzura wyglądała profesjonalnie. Tył i boki mogą być tak krótkie jak tylko chcemy, a nawet zupełnie podgolone, zaś góra i grzywka długie. Włosy zbyt przycięte na czubku głowy będą zwyczajnie odstawały i stawiały opór podczas układania. Nie mamy z tym problemu tylko w sytuacji, gdy mamy słabe włosy, wówczas one z natury same się kładą. Przed dokonaniem zmian w wyglądzie musimy się dobrze zastanowić, czy preferowaną przez nas fryzurą będą nastroszone włosy, czy gładko ułożone.

 

Krótkie fryzury to także dobre rozwiązanie dla osób, których włosy są zniszczone częstą koloryzacją lub innymi zabiegami negatywnie wpływającymi na strukturę włosa.

Previous article

Głodówka metodą na odchudzanie

Next article

Dlaczego niemowlę nie chce spać?

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *