Kilka tricków, aby włosy lepiej układały się

[Głosów:0    Średnia:0/5]

To kilka dobrych trików, dzięki którym włosy będą się lepiej układać, i nabiorą więcej blasku.

„Chillout”

Czas nagli, zaraz trzeba wyjść… Nakładamy więc pośpiesznie kosmetyki do stylizacji i zabieramy się do układania włosów. Gdy jednak zdamy sobie sprawę, że kosmetyki wymagają chwili, aby miały czas wniknąć we włosy, może kolejnym razem uda nam się wygospodarować dodatkowe 10 minut (mniej więcej tyle jest potrzebne) zanim rozpoczniemy prostowanie itp.

Bez ręcznika

Jedną z przyczyn szybkiego przetłuszczania się włosów jest właśnie suszenie ich pod tzw. turbanie, czyli ręcznikiem na głowie. Ale kiedy wyobrazimy sobie, że włosy czują się wtedy jak na saunie, a nasze gruczoły łojowe zaczynają na głowie szybciej pracować, może następnym razem wyciśniemy jedynie nadmiar wody, a włosom pozwolimy schnąć w naturalny sposób.

„Nie pień się”

Dobrze pieniący się szampon nie oznacza, że jest on skuteczny. Im mniej szampon się pieni, tym mniej zawiera w sobie środków nawilżających. Dobry szampon powinien mieć neutralne dla skóry pH, wynoszące ok. 5,5, i nie powinien zawierać zbyt wielu składników pielęgnacyjnych, obciążających włosy. Szampon najlepiej przed naniesieniem na włosy rozcieńczyć jeszcze wodą, będzie on wtedy delikatniejszy.

„Na chłodno”

Włosy nie lubią upałów. Przy myciu również wato im oszczędzić zbyt wysokiej temperatury. Włosy najlepiej płukać letnią/chłodną wodą (nigdy nie lodowatą). Dzięki temu, łuski włosów zamykają się, a one same nabierają więcej blasku. Samo spłukiwanie kosmetyków z włosów powinno trwać ok. minut.

Gdy przesadzimy

Zdarza się, że przesadzimy z kosmetykami do stylizacji włosów, i naniesiemy za dużo lakieru, czy pianki. Aby pozbyć się nadmiaru, wcale nie musimy ponownie myć włosów. Wystarczy, że spryskamy włosy lekką mgiełką lub wodą za pomocą spryskiwacza, i wyczeszemy nadmiar kosmetyków.

Szybkie suszenie bez suszarki

Jeśli potrzebujemy szybko wysuszyć włosy, ale nie chcemy męczyć ich suszarką, można odsączyć wodę z włosów za pomocą papierowych ręczników kuchennych, a następnie przeczesujemy je antystatyczną okrągłą szczotką.

Podwójna moc odżywki

Jak wzmocnić działanie odżywki? Wystarczy, że po jej nałożeniu, zawiniemy na głowę ciepły ręcznik i potrzymamy ok. 15 minut. Pod wpływem ciepła, łuski naszych włosów rozchylają się, a składniki odżywcze zawarte w odżywce mogą spokojnie przenikać w głąb naszych włosów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*