Zdrowie i Ty

Jak oczyszczenie poprawi wygląd skóry

Czy zastanawiasz się nad tym, że używasz drogich kosmetyków a twoja skóra nadal wygląda niezdrowo?

Dzieje się tak dlatego, że na stan skóry wpływa to co jest wewnątrz organizmu a nie to co na zewnątrz. Zdrowa dieta bez toksyn poprawi bardzo stan twojej skóry.

Co zrobić aby poprawić wygląd twojej skóry:

  • pij dużo płynów – picie wody jest bardzo ważne dla oczyszczenia organizmu z toksyn. Ważne jest aby pić przynajmniej 8 szklanek. wody dziennie. Dodaj trochę soku z cytryny aby oczyścić wątrobę. Według tradycyjnej medycyny chińskiej niezdrowa cera oznacza problemy z wątrobą.
  • dodaj do diety dobre tłuszcze – zdrowy tłuszcz polepszy stan twojej skóry. Dodaj do diety oliwę z oliwek, olej lniany, oleje rybne oraz oleje ze słonecznika lub kanola. Jedz tłuste ryby jak łosoś przynajmniej raz w tygodniu.
  • świeże owoce i warzywa – nie tylko nawilżają skórę lecz także są bogate w witaminy A,C i E jak również w błonnik, który absorbuje toksyny. Najlepiej jeść surowe lub gotowane na parze.
  • orzechy i ziarna – zawierają dobre tłuszcze oraz żelazo
  • ogranicz nabiał  z wyjątkiem jogurtu naturalnego – obecnie produkowany nabiał zawiera hormony, antybiotyki i tłuszcz zwierzęcy, które są szkodliwe dla zdrowia
  • ogranicz jedzenie śmieciowe – zawiera ono sztuczne smaki, kolory i konserwanty oraz niezdrowy tłuszcz

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *