Jak leczy się grzybicę pochwy?

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Najważniejsze w leczeniu jest bycie zdeterminowanym i konsekwentnym. Po krótkiej kuracji objawy znikają, ale po odstawieniu leku wracają. Ważne jest aby leki były stosowane przez odpowiedni i zalecony przez lekarza okres.

Warto zrobić badania krwi pod kątem cukru i anemii. Dobrze jest od ginekologa uzyskać odpowiedź czy infekcja nie jest spowodowana przez zmiany w nabłonku szyjki macicy (wliczając w to ektopię gruczołową). Ważna jest też wiedza, czy grzyb wywołujący chorobę nie jest nietypowy. Jeśli jest on wywołany przez niepopularny gatunek leczenie musi być do niego dostosowane.

Osoba zarażona musi się liczyć ze zmianą nawyków.

Należy nosić bawełnianą bieliznę, która nie jest zbyt obcisła. To samo dotyczy spodni.
Po wydalaniu należy wycierać krocze od przodu do tyłu w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia z okolic odbytu.
Po pojawieniu się pierwszych objawów, nawet z pozoru niegroźnych należy zastosować krem przeciwgrzybiczny lub / i płukanki z octu (dwie łyżki octu na litr wody) przez pięć dni. Warto też spożywać witaminę C, dzięki której uzyskamy kwaśny odczyn moczu. Następnie papierkiem lakmusowym należy sprawdzać pH pochwy. Każde wykraczające poza normę wskazanie (od 3,6 do 4,5) należy zgłosić lekarzowi. Naturalną florę bakteryjną można przywrócić przy pomocy globulek.

Kiedy sprawdzić poziom pH:

  • Po stwierdzeniu pierwszych objawów
  • Po antybiotykoterapii
  • Przed okresem oraz zaraz po nim

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*