Zdrowie i Ty

Hallu Motion – pozbądź się haluksów już w 4 tygodnie

Haluksy to jedna z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Schorzenie – aż w 80% przypadków, pojawia na obydwu stopach. Warto nadmienić, że słowo halluks pochodzi z łaciny i oznacza paluch, tj. pierwszy palec stopy.

Przyczyny powstawania palucha koślawego

Paluch koślawy (halluks valgus) to następstwo niewłaściwego doboru obuwia. Choroba jest łatwa do zdiagnozowania, dlatego warto obserwować swój organizm. Paluch koślawy może być w pełni wyleczalny.

Czynniki wpływające na powstawanie haluksów

 • płaskostopie,
 • systematyczne noszenie butów na wysokim obcasie,
 • użytkowanie za małego bądź zbyt ciasnego obuwia (np. obuwia ze zwężonymi czubkami),
 • częste stosowanie obuwia na bardzo płaskiej podeszwie (np. popularnych japonek),
 • otyłość lub nadwaga,
 • brak aktywności fizycznej bądź mała aktywność fizyczna,
 • praca w jednej pozycji (np. stojącej lub siedzącej),
 • uprawianie baletu.  

Główne objawy palucha koślawego

Haluksy to schorzenie, które dotyka niemal 25% kobiet w Polsce – zwłaszcza kobiet po 50. roku życia. Nie należy jednak zapominać, że choroba może pojawić się także u mężczyzn – w tym również u sportowców. Do głównych symptomów palucha koślawego należą:

– deformacja stopy,

– widoczne, bolesne zgrubienie u podstawy palca,  

– ból i zaczerwienienie stopy – wywołane stanem zapalnym,

– pieczenie,

– problemy z poruszaniem się,

– nieestetycznie wyglądająca skóra,

– trudności z włożeniem obuwia.  

Warto również wiedzieć, że haluksy to choroba dziedziczna. Badania dowodzą, że paluch koślawy jest dziedziczony aż w 60 – 88% przypadków.

Tradycyjne sposoby leczenia haluksów

1) wkładki do butów – stosowane we wczesnym stadium choroby.

2) plastry na haluksy – do przyklejania w miejscu występowania haluksa,

3) opaski na haluksy – w formie żelowych wkładek; wkładka chroni stopę przed otarciami i utrzymuje palucha w stałej, prostej pozycji.

4) kliny międzypalcowe – urządzenia zmniejszające ból oraz utrzymujące palucha we właściwej pozycji. 

5) jonoforeza, laseroterapia, krioterapia,

6) farmakoterapia.

7) specjalne ćwiczenia,

8) peloty – aparaty korygujące na noc,

9) zabiegi/operacje chirurgiczne.

Wybór sposobu leczenia uzależniony jest od kilku czynników, m.in. od wieku chorego, rozmiaru deformacji oraz aktualnego stanu zdrowia.

Alternatywa dla bolesnych zabiegów chirurgicznych

Jeśli leczenie zachowawcze nie przyniosło rezultatów, rozważ bardziej radykalną metodę. Pamiętaj jednak, że alternatywą dla zabiegu chirurgicznego jest aparat korekcyjny Hallu Motion. Hallu Motion to lekki korektor do użytku domowego, gwarantujący efekt już po czterech tygodniach. Aparat możesz stosować w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Stosowanie korektora Hallu Motion jest bardzo proste. Zanim przystąpisz do aplikacji, przestudiuj instrukcję obsługi.

Sposób postępowania:

 • Poluzuj pasek na aparacie do zera.
 • Pamiętaj, by przednia część urządzenia znalazła się po wewnętrznej stronie palucha, natomiast gąbka – na chorym stawie.
 • Pasek ściągający, widoczny na podeszwie, opleć po zewnętrznej stronie stopy i przytwierdź do zaczepu w górnej części aparatu. Na koniec – zapnij taśmę.
 • Element ściągający dopasuj do aktualnych potrzeb. Pasek powinien być stabilny, musi również uciskać chory fragment stopy. 
 • Z tygodnia na tydzień zwiększaj siłę naciągnięcia rzepu. Nie próbuj jednak naciągać paska na siłę. Nadmierne naciągnięcie może przyczynić się do powstania bólu.   

Jeśli w trakcie noszenia aparatu poczujesz ból, ucisk bądź mrowienie, pamiętaj – dyskomfort to gwarancja dopasowania się aparatu do kształtu i rozmiaru stopy. Aby noszenie Hallu Motion przyniosło oczekiwane rezultaty, istotą jest systematyczność. 

Zalety korektora Hallu Motion

Jedną z podstawowych zalet Hallu Motion jest możliwość stosowania go w ciągu dnia, tj. w momencie, gdy stawy pacjenta są najbardziej dynamiczne. Obsługa korektora jest niezwykle łatwa, zaś komfort noszenia – bardzo wysoki. Hallu Motion zbudowany jest z plastiku ortopedycznego – plastik ortopedyczny to materiał o właściwościach korygujących. Regularne noszenie aparatu wpływa na poprawę jakości skóry i co najistotniejsze – skutecznie eliminuje haluksy. Ból i dyskomfort znikają po dwóch tygodniach, natomiast deformacja – po trzydziestu dniach od rozpoczęcia kuracji. Hallu Motion ustawia palucha w pozycji prawidłowej, tj. prostej, oraz dopasowuje się do kształtu i rozmiaru każdej stopy – można go stosować z większością pantofli. Produkt przeznaczony jest dla kobiet oraz mężczyzn – w każdej grupie wiekowej, wyłączając osoby niepełnoletnie. Aparat chroni stawy przed powstawaniem otarć i nagniotków, pozostawiając skórę gładką – bez zaczerwienienia. Wadą aparatu Hallu Motion jest konieczność długofalowego stosowania.

Kto nie powinien stosować aparatu Hallu Motion?

Przede wszystkim:

– osoby chorujące na cukrzycę,

– pacjenci mający problem z krążeniem,

– osoby niepełnoletnie.

Hallu Motion to produkt do kupienia w internecie. Aby wejść w posiadanie aparatu korygującego, powinnaś/eś kliknąć w ikonkę – „Kup teraz”.                            

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *