Zdrowie i Ty

Czy krem Lefery zwalcza zmarszczki pod oczami?

Wraz z wiekiem skóra twarzy traci jędrność, czego następstwem są zmarszczki m. in. pod oczami. Przeczytaj i dowiedz się więcej jak radzić sobie z tymi niedoskonałościami.

Po pierwsze, należy zaznaczyć, że zmarszczki pod oczami oraz tzw. kurze łapki nie muszą koniecznie oznaczać starzenia się skóry. Są one także dowodem na to, że często się uśmiechamy i skóra w tym miejscu się po prostu zużyła od ciągłego uśmiechania się. Niestety, bez względu na to, z jakiego powodu się pojawiają, zmarszczki pod oczami nie wyglądają zachęcająco.

Skoro już wiemy skąd się biorą, to jak mamy z nimi walczyć? Otóż trzeba pamiętać, że skóra wokół oka jest bardzo cienka i delikatna. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna dysponuje całym wachlarzem metod usuwania zmarszczek i innych niedoskonałości skóry. Prócz kremów, tabletek i żeli zawierających kolagen, czy kwas hialuronowy, pomagających zachować w skórze wodę odpowiedzialną za jej sprężystość, dostępne są również różnorakie zabiegi kosmetyczne. Do najpopularniejszych należą wstrzykiwanie botoksu, czyli jadu kiełbasianego, zabiegi z zastosowaniem lasera i fal radiowych.

Jednym z najnowszych zdobyczy techniki kosmetycznej jest Ulthera. Zabieg ten jest znany także jako lifting bez skalpela. Polega on na emitowaniu ultradźwięków w miejscu, gdzie są zmarszczki. Ultradźwięki wywołują koagulację termalną, co skutkuje obkurczaniem się skóry (a dokładniej, jej włókien kolagenowych) oraz pobudzeniem fibroblastów do produkcji nowego i lepszego kolagenu. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla oczu. Można bez obaw nawet otworzyć oczy w trakcie jego wykonywania, aby maksymalnie wygładzić zmarszczki.

Innym zabiegiem jest wspomniany wcześniej laser. Podobnie jak w przypadku Ulthery jest całkowicie bezpieczny, ponieważ wykonuję ablację mikrometr po mikrometrze. Nie musimy się martwić że „wyjedzie” poza wskazany obszar i trafi nas w oko, ponieważ jest sterowany komputerowo i, w przeciwieństwie do skalpela, nie ma prawa „zadrżeć”.

Bardzo skuteczną metodą do usuwania zmarszczek a zwłaszcza kurzych łapek są fale radiowe trzeciej generacji. Podgrzewają one skórę powodując tym samym jej obkurczanie i, podobnie jak w przypadku ultradźwięków, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Przy wyborze zabiegu najlepiej kierować się stanem zaawansowania zmarszczek. Przy pierwszych zmarszczkach, które zazwyczaj są bardzo płytkie, nie ma sensu używania laserów, czy innych zabiegów kosmetycznych. W takim przypadku lepiej sprawdzą się kremy i inne kosmetyki czy suplementy regenerujące skórę. Jednak wraz z wiekiem i pogłębianiem się zmarszczek należy stosować coraz bardziej radykalne metody, by osiągnąć zadowalający i trwały efekt.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *