CGA800, czyli naturalny wyciąg z zielonej kawy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zapewne wiele osób usiłujących się odchudzić słyszało o zaletach zielonej kawy, ale czy wiesz, że to właśnie kwas chlorogenowy, czyli CGA800 jest odpowiedzialny za takie dobre efekty w odchudzaniu?

Prócz odchudzania kwas chlorogenowy posiada wiele innych właściwości prozdrowotnych takie jak zwalczanie bakterii, czy działania antyoksydacyjne. Oczywiście CGA800 potrafi również regulować gospodarkę metabolizmu cukrów. Poprzez ograniczanie wchłaniania glukozy, nasz organizm uwrażliwia się na działanie insuliny. Odpowiednia regulacja wchłanianych cukrów powoduje szybsze uczucie sytości a tym samym spadek wagi.

Doświadczenia na ludziach pokazują, że stosowaniu CGA800 daje pozytywne rezultaty. Niestety badania nie były przeprowadzane na szeroką skalę, dlatego część środowiska naukowego zarzuca im brak należytej dokładności, ze względu na małą próbę statystyczną. Niemniej jednak większość badaczy jest zdania, że kwas chlorogenowy istotnie wpływa na odchudzanie a przynajmniej ograniczając łaknienie pomaga nam oprzeć się pokusie podjadania.

Nie należy jednak wierzyć bezkrytycznie suplementom diety, w tym kwasowi chlorogenowemu. W praktyce zażywanie nawet najskuteczniejszych leków odchudzających, niepoparte dietą i aktywnością fizyczną, nic nie da. W pierwszej kolejności osoba, która chce skończyć z nadwagą lub otyłością musi zadać sobie pytanie, czy chcę zmienić swoje życie. To tak jak zrywanie z nałogiem. Jeżeli osoba uzależniona nie chce przestać palić, pić etc., to żadna terapia, ani leki łagodzące głód nikotynowy jej nie pomogą. Skoro więc chcesz zrzucić zbędne kilogramy, musisz najpierw odwiedzić lekarza, najlepiej dietetyka, by ten dopasował do ciebie odpowiednią terapię. Przeważnie w pierwszej kolejności stosuje się zdrowe odżywianie i ruch. W następnej kolejności można zastosować suplementy diety, ale nie należy spoczywać na laurach i czekać, aż suplement załatwi sprawę za nas. Trzeba dalej kontynuować ćwiczenia oraz dietę, żeby nie wpaść w pułapkę efektu jo-jo. Najważniejsza rada, to nigdy się nie poddawaj. Nawet jak po miesiącu ćwiczeń i głodówki waga wciąż będzie niewzruszona. To normalne, że na początku nie widać efektów, po jakimś czasie na pewno schudniesz, ale musisz w siebie wierzyć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*