Atorvastatin

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wśród leków, które wpływają na obniżanie cholesterolu znajduje się Atorvastatin. Dzięki niemu jest mniejsza szansa na zachorowanie na miażdżyce oraz obniża się prawdopodobieństwo udaru oraz zawału.

 

  • Obniży zły powodujący choroby cholesterol z krwi
  • Zmniejszy szansę wystąpienia udaru mózgu oraz zawału serca.
  • Wpłynie na mniejszą produkcję złego cholesterolu przez organizm osoby, która lek przyjmuje
  • Wpłynie na ogólną kondycję organizmy i jej znaczącą poprawę.

Dawkowanie Atorvastatinu

Kluczem do przypisania odpowiednich dawek leku jest kondycja pacjenta oraz wyniki badań jakie posiada. Wielkość dawki oraz jak często należy ją przyjmować decyduje zawsze lekarz.

Po przyjmowaniu leku przez 4 tygodnie lekarz przeprowadza badanie i sprawdza jak działa lek, po czym może zmienić sposób dawkowania, a także wyregulować częstotliwość przyjmowania leku.

Działanie leku na cholesterol Atorvastatin

Lek wpływa na organizm dwutorowo. Z jednej strony ogranicza możliwość tworzenia tak zwanego złego cholesterolu, z drugiej wpływa na jego obniżenie w organizmie. Dzięki lekowi można również zwiększyć ilość wytwarzanego dobrego cholesterolu w organizmie pacjenta.

Działania niepożądane leku Atorvastatin

Lek może być przyjmowany jedynie po przepisaniu przez lekarza. Jest sprzedawany jedynie na receptę i może powodować skutki uboczne. 1 na 10000 pacjentów ma poważne skutki uboczne po przyjmowaniu leku. Mogą pojawić się silne reakcje alergiczne, trudności w oddychaniu, obrzęk na twarzy czy bóle mięśni. Jeśli pojawią się takie objawy konieczna jest szybka konsultacja z lekarzem. Wszystkie skutki uboczne opisane są w ulotce leku, z którą bezwzględnie należy się zapoznać przed przyjmowaniem leku.

Przeciwwskazania do stosowania Atorvastatinu

Lek nie będzie przepisany takim pacjentom jak: kobiety karmiące, kobiety w ciąży, osoby chorujące na nerki oraz przyjmujące niektóre antybiotyki, osoby przyjmujące leki na nadciśnienie oraz leki wpływające na system odpornościowy. Należy zawsze informować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, tak by mógł ocenić czy Atorvastatin może być przepisany danej osobie.

Gdzie kupić Atorvastatin?

Lek na wysoki cholesterol można kupić w aptece, posiadając ważną receptę. Pacjenci, którzy nie mogą udać się do lekarza mogą zamówić lek przez Internet, uprzednio odbywając konsultację z lekarzem. Nasza klinika oferuje darmową poradę medyczną, dzięki której można uzyskać lek dobrany przez specjalistę.

^

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*