AKTYWNY TRYB ŻYCIA A PIELĘGNACJA SKÓRY

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zarówno ćwiczenia fizyczne, jak i związana z nimi profilaktyka antybakteryjna skóry są bardzo ważnymi elementami aktywnego trybu życia. Dla sportowców i wszystkich osób uprawiających sport codzienny trening to standard. Utrzymanie dobrej kondycji ciała wymaga jednak przestrzegania kilku zasad. Bardzo ważna jest przede wszystkim ochrona skóry przed bakteriami. Jednym ze skutecznych sposobów walki z bakteriami, które pojawiają się na skórze, jest stosowanie mydeł antybakteryjnych.

Dbałość o zdrowie to nie tylko właściwa dieta i unikanie chorób. Niezwykle istotnym aspektem higienicznego trybu życia jest wysiłek fizyczny, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy bardziej narażeni na chorobotwórcze działanie bakterii w codziennych kontaktach z osobami przeziębionymi. Ćwiczenia fizyczne powinny być włączone do codziennego rozkładu dnia. To one uodparniają organizm człowieka na wszystkie infekcje grypowe i przeziębienia, pomagają przetrwać jesienne deszcze i zimowe depresje.

Wysiłek fizyczny – sposób na lepsze samopoczucie
Ruch towarzyszy nam przez całe nasze życie. Dzięki niemu rozwijamy się fizycznie, poznajemy otoczenie, uczymy się granic naszych możliwości, pracujemy zawodowo, a także relaksujemy się. Aktywność fizyczna przyczynia się do lepszego samopoczucia. Po ćwiczeniach poprawia się nastrój, pamięć i jakość snu. Zmniejsza się podatność na stres i choroby, szczególnie przeziębienie. Wszelka aktywność fizyczna dodaje też pewności siebie, a także odmładza. Dzięki ćwiczeniom łatwiej jest pozbyć się nałogów, wzmocnić psychikę i odporność na stres. Wysiłek fizyczny nadaje naszej skórze świeższy wygląd, ponieważ uprawianie ćwiczeń fizycznych pobudza krążenie, dostarcza tlenu oraz niezbędnych substancji odżywczych do wszystkich komórek ciała i skóry.

Codzienny wysiłek fizyczny powinien obejmować trzy rodzaje ćwiczeń – radzi Hanna Fidusiewicz, instruktor, konsultant fitness i propagatorka zdrowego trybu życia. – Aerobowe, minimum 30 minut o umiarkowanej intensywności np. bieg, szybki marsz czy jazda na rowerze, ćwiczenia siłowe wzmacniające siłę i wytrzymałość mięśni oraz streaching, a więc rozciąganie mięśni, które zwiększają swobodę ruchów i gibkość naszego ciała.

Skuteczna ochrona skóry
Skóra chroni ciało i wewnętrzne organy przed wpływem środowiska, stanowi zatem istotną część układu immunologicznego. Niestety podczas wysiłku fizycznego następuje wzmożone wydzielanie potu, który, chociaż jest jednym ze sposobów oczyszczania organizmu z toksyn, jest też najlepszą pożywką dla patogennych bakterii. Podwyższona po ćwiczeniach temperatura ciała sprzyja szybkiemu mnożeniu bakterii. Dlatego tak ważna jest profilaktyka antybakteryjna, a więc zachowanie maksymalnej higieny osobistej.

Po każdej aktywności fizycznej należy wziąć prysznic lub kąpiel – radzi Hanna Fidusiewicz. – Szczególną uwagę należy zwrócić na ręce, które mają styczność ze wszystkimi przyrządami w klubach, a także innych miejscach, gdzie mogą osiadać bakterie. Pot jaki wydziela się podczas wysiłku, po kilku godzinach zamienia się w bakterie, wydalające brzydki zapach. By uniknąć tworzenia się potówek i wyprysków dobrze jest umyć twarz i ciało mydłem antybakteryjnym. Zapewnia ono skórze bezpieczeństwo poprzez zredukowanie do minimum możliwości przenoszenia flory bakteryjnej.

Mydła Protex – aktywne mydło dla aktywnych osób
Protex to wyjątkowe na polskim rynku mydła z antybakteryjnym systemem ochrony skóry. Przeznaczone są dla każdego, kto pragnie cieszyć się aktywnym trybem życia i zdrową skórą. Bogata formuła mydeł umożliwia dobranie produktu w zależności od rodzaju skóry i indywidualnych potrzeb. Dostępne na rynku warianty mydeł Protex to:

Protex Herbal – unikalne mydło w kostce, które łączy antybakteryjną recepturę
z kompozycją naturalnych ziół, dzięki czemu zapewnia skórze odpowiednią pielęgnację oraz ochronę antybakteryjną. W recepturze mydła wykorzystano kompozycję ekstraktów z zielonej herbaty, nagietka, tymianku, rozmarynu i olejku z drzewa herbacianego. Protex Herbal doskonale oczyszcza skórę, zapewniając jej jednocześnie odpowiednią pielęgnację i ochronę. Jasnozielony kolor i delikatny ziołowy zapach podkreślają właściwości wariantu.

Protex Ultra – ma właściwości dezodorujące, dzięki czemu zapobiega przykremu zapachowi. To ważne, zwłaszcza dla osób wykonujących intensywne ćwiczenia. Dzięki zawartości składników o właściwościach bakteriobójczych mydło zapewnia skórze maksymalną ochronę przed różnorodnymi mikroorganizmami znajdującymi się na jej powierzchni. Żółty kolor i intensywny zapach podkreślają charakter produktu. Protex Ultra przeznaczony jest zwłaszcza dla osób prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających sport, bądź ciężko pracujących fizycznie.

Protrex Fresh – zapewnia uczucie świeżości po każdym użyciu oraz skuteczną ochronę antybakteryjną skóry przez cały dzień. Posiada bardzo świeży zapach, który długo utrzymuje się na skórze oraz niebieski kolor. Polecany dla całej rodziny.

Protex Cream – posiada specjalną recepturę, która łączy antybakteryjną ochronę z aktywnymi substancjami nawilżającymi, dzięki czemu zapewnia skuteczną ochronę antybakteryjną oraz pozostawia skórę aksamitną w dotyku. Ten wariant mydła ma jasnoróżowy kolor oraz subtelny, delikatny zapach. Przeznaczone jest dla osób o wrażliwej skórze.

Mydła Protex są kosmetykami o właściwościach antybakteryjnych. Wspaniale się pienią. Używane regularnie skutecznie usuwają znajdujące się na skórze szkodliwe bakterie. Tworzą na skórze barierę ochronną, która zapobiega mnożeniu się bakterii, zapewniając skórze zdrowy wygląd każdego dnia. Mydła antybakteryjne Protex to wyjątkowo efektywna pielęgnacja skóry po ćwiczeniach fizycznych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*